9 kwietnia 2013

Grube ryby


Ryba wpływa na wszystko. Dlatego staram się, żeby pojawiała się na naszym stole co najmniej 2 razy w tygodniu.

W sklepach mamy spory wybór ryb mrożonych, ale to kompromis. Świeże są dużo smaczniejsze! Tylko gdzie w Krakowie kupić świeże ryby?

Kiedy dowiedziałam się o krakowskiej firmie oferującej dostawę świeżych ryb oraz owoców morza na telefon, aż zatarłam ręce z uciechy. Tesoro del Mar, bo o nich mowa, początkowo kierowało swoją ofertę do lokali gastronomicznych. Od niedawna każdy mieszkaniec Krakowa może zamówić sobie choćby kilogram ryby z dostawą prosto do domu.Firma stawia na jakość, co daje się wyczuć. Dosłownie! Produkty są tak świeże, że praktycznie bezwonne. Styropianowe pudło wypełnione kruszonym lodem długo trzyma temperaturę, dzięki czemu nie jest potrzebne mrożenie, które bardzo psuje smak tak wrażliwych produktów.

Wybór jest spory - na stronie znajdziemy zarówno ryby morskie, jak i słodkowodne, a także świeże owoce morza: krewetki, ostrygi, małże, kalmary, raki i mule. Wybierać możemy spośród gatunków rodzimych i znanych każdemu - jak flądra, dorsz, łosoś, sandacz czy pstrąg - a także bardziej egzotycznych: diabeł morski, barwena, turbot czy miecznik.

Oferta jest świetnym wyborem dla osób nieposiadających samochodu lub zbyt zajętych, żeby kursować po mieście w poszukiwaniu czegoś zdrowego na obiad. Wreszcie ceny - tak przystępne, że nawet studencka kieszeń zniesie je raz na tydzień czy dwa. Nic tylko zamawiać! >> KLIK

W ramach współpracy z Tesoro del Mar będę cyklicznie publikować przepisy na proste i pyszne potrawy ze świeżych ryb. Zapraszam Was do dzielenia się pomysłami na idealnie przyrządzoną rybę!