4 sierpnia 2014

Jak wygladac staro?


To z tej instrukcji korzystają (niektóre) gwiazdy Hollywood.


Przez stulecia szukałyśmy sposobów na wieczną młodość. Generałowa Zajączkowa spała na blokach lodu w nieogrzewanej sypialni, Kleopatra kąpała się w oślim mleku, a Nicole Kidman dała się ostrzykiwać jadem kiełbasianym, i to nieraz. Ale ten wpis jest dla tych z Was, które już od przedszkola chciały kupować piwo bez dowodu.

KROK 1: Geny
Tych nie przeskoczysz, ale możesz im poprzeszkadzać. Najpierw mocno przytyj, a następnie schudnij do poziomu "mumia". W zależności od tego, czy wolisz wyglądać jak shar-pei, czy też jak chory whippet, możesz po tym nie robić już nic albo zainwestować w porządny lifting i się ponaciągać.

KROK 2: Sen
Nie śpij za dużo. Od tego skóra się regeneruje, a tego byś przecież nie chciała. Zamiast tego imprezuj całymi nocami.

KROK 3: Dieta
Starannie zaplanuj dietę. Odstaw płyny poza mocnymi alkoholami. Zrezygnuj z warzyw i owoców - zawierają wodę i mikroelementy, które mogą skutecznie zniweczyć Twoje wysiłki na drodze do zmarszczek. Szczególnie omijaj pomidory. Są tak bogate w antyoksydanty, że odejmą Ci lat między jednym kęsem a drugim i nawet nie zauważysz. Najlepiej jeść bułki do burgerów, a jeśli nie możesz ich kupić, jedz watę. I dużo soli. Działa higroskopijnie.

http://cdn.ph.upi.com/sv/b/upi/UPI-8531397575506/2014/1/ce9467d00317710f0e35650b61531fc2/Lindsay-Lohan-drank-vodka-at-Coachella-Report.jpg
Lindsay Lohan, 28 lat.
KROK 4: Łazienka
Posprzątaj gruntownie, wyrzuć kremy, mleczka i balsamy. I kremy z filtrem (patrz punkt 8). Wiadomo, że nie działają i że to wszystko czysty marketing. Twarz myj Ludwikiem. Albo w ogóle.

KROK 5: Toaletka
Codziennie rób makijaż. Nie żałuj sobie. Oczy obwiedzione czarną kreską są zwierciadłem duszy. Także w nocy, więc niech Ci nie przyjdzie do głowy zmywać makijażu wieczorem. Przecież poduszka jest najlepszym środkiem do demakijażu.

KROK 6: Szafa
Zachowaj się jak prawdziwa sufrażystka i spal swoje staniki. Zajrzyj też do szafy swojej babci, znajdziesz tam prawdziwe perełki - za duże ubrania, za długie spódnice, a wszystko w praktycznych kolorach ziemi. Buty kupuj w sklepie ortopedycznym. Mają być praktyczne!

KROK 7: Papierosy
Co najmniej paczka dziennie. Jeśli będziesz regularna, nie przyjdzie Ci do głowy wysiłek fizyczny, a wydając 15 zł dziennie na same fajki będziesz musiała oszczędzać na warzywach i kosmetykach. Same korzyści.

http://www.tootlafrance.ie/wp-content/uploads/2014/04/Brigitte-Bardot-J-aime-trop-mon-pays-pour-le-fuir_article_landscape_pm_v8.jpg
Brigitte Bardot, 80 lat.
KROK 8: Opalanie
Co najmniej raz w roku wyskocz do Egiptu i strzaskaj się na heban. Po powrocie podtrzymuj ten stan chodząc na solarium. Bądź systematyczna - 40 minut dziennie, codziennie. Nie chcesz się chyba dorobić niedoboru witaminy D?

KROK 9: Uśmiech
Wyrzuć to pojęcie ze swojego życia! Bądź ponura. Nie waż się uśmiechnąć nawet na widok swojej cudownej twarzy, o 20 lat starszej niż metryka. Zamiast tego zrób podkówkę i pomyśl o znienawidzonej pracy albo o tym, ile pieniędzy kradnie Ci ZUS. Bruzdy nosowo-wargowe dodają co najmniej dekadę, więc pracuj nad nimi!

Wesołe jest życie staruszka.