26 września 2014

Anatomia ludowa


Tego nie uczyli na biologii.


OCZNY ZBIORNIK RETENCYJNY
Aktywowany poprzez happy endy, śluby, wygrane w quidditcha, listy od rodziny dziękującej za Szlachetną Paczkę i inne dobre wydarzenia. Jak naiwny nie byłby film - ja zawsze się wzruszam, kiedy się kończy. Przepłakałam ślub Kate Middleton, śluby wszystkich bohaterek książek Montgomery, ceremonie kuzynek i znajomych oraz własną.
Zbiornik nie posiada kurka z napisem "opanowanie". Potwierdzono, że łzy urazowe, kłótniowe lub pogrzebowe pochodzą z regularnego gruczołu łzowego, położonego w innym miejscu, aktywowanego rzadziej i wyposażonego w wyżej wymieniony kurek.

GĄBKA MIĘDZYNERKOWA
Rozpręża się na wakacjach i pozwala pić wodę przez cały dzień bez konieczności poszukiwania toalety. Zanika po powrocie do domu, a swoją wakacyjną zawartość uwalnia zwykle w kinie, za kulisami tuż przed wyjściem na scenę, albo przed podróżą (tzw. widmomocz).

ŻOŁĄDEK SŁODYCZOWY
Tłumaczyć chyba nie trzeba? Sama ubolewam, ale go nie posiadam. Istnieje również wersja przeznaczona wyłącznie na kawę - dla osób, które niezależnie od wielkości posiłku muszą zakończyć go małą czarną (albo beżową). Czasem aktywuje go alkohol lub niektóre środki psychoaktywne, zobacz: gastrofaza.

WACIANA OTULINA MÓZGOWA
Otula mózg meteopatów, kiedy spada ciśnienie, oraz imprezowiczów na tzw. "dzień po". Można ją wyhodować na stałe poprzez picie płynu do mycia szyb z dodatkiem cukru waniLINowego. Czasem pojawia się znikąd, kiedy MUSIMY coś zrobić, ale bardzo nie chcemy (odwrotność Syndromu Wałęsy "nie chcem, ale muszem").

 Fajnie jest być cudem anatomii!